Kościółki

Wąwozy

Twierdze

Muzea

Plaże

Drogi i Mapy

Naszym zdaniem

Twierdza Rethymnon

Twierdza Rethymnon Twierdza wenecka w Rethymnonie widoczna jest z daleka, więc ciężko nie trafić. A warto do niej zajrzeć, nawet jeśli ktoś nie lubi oglądać zabytków, bo z twierdzy widać dosłownie całe miasto i jest to jedna z najlepiej zachowanych twierdz weneckich na Krecie. Wstęp kosztuje 4€. Najciekawszy naszym zdaniem jest meczet sułtana Ibrachima Chana i widoki z twierdzy.

Znalezienie bezpłatnego parkingu graniczy z cudem, ale płatnych jest dość sporo. Najtańszy, jaki znaleźliśmy, to parking przy porcie, przy ulicy Sofokli Venizelou (współrzędne N5.367086 E24.482806). Na mapie obok oznaczony literą B. Opłata 2€ za cały dzień.

Po spacerze po fortecy warto przejść uliczkami miasta, pełnymi knajpek, sklepików i różności nastawionych głównie na turystów. W zaułkach można znaleźć knajpki, gdzie frappe wypijemy za 2-krotnie mniejszą kwotę niż w naszym hotelu. Przy okazji można trafić na Rimondi, wenecką fontannę z 1626 r., ciężką do sfotografowania z powodu potoku ludzi przechodzących obok. Warto zobaczyć stary wenecki port, obecnie oblężony przez knajpki. Łatwo trafić idąc z parkingu miejskiego przy porcie, w kierunku twierdzy.

Muzeum archeologicznego nie polecamy. Jest maleńkie i niewiele ma do zaoferowania, a wstęp to 3€. Dla porówniania wstęp do muzeum w Iraklionie to 6€, a różnica w eksponatach olbrzymia.

W naszym rankingu najpiękniejszych miejsc na Krecie, Twierdza Rethymnon jest na miejscu 7.

Twierdza Rethymnon wejście główne N34.961209 E24.986561 , a cała trasa widoczna po prawej. Po kliknięciu w prawym rogu otworzy się mapa google na nowej karcie

{gallery}images/twierdzarethymnon{/gallery}

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Napisz do nas

15-150607_gr_12013079.jpg
JSN Tendo template designed by JoomlaShine.com